Loading...
به فروشگاه اینترنتی کودکانه حامی انجمن حمایت از کودکان کار خوش آمدید
مهمان! - ورود / ثبت نام

انجمن حمایت از کودکان کار

بازدید: 55

انجمن حمایت از کودکان کار به عنوان نهادی مردمی، غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی با شماره‌ی ثبت 14607 و مجوز رسمی از وزارت کشور از سال 1381 تاکنون به فعالیت پرداخته است. این انجمن همواره طی این سال­‌ها از کودکان کار، کودکان آسیب­‌دیده و در معرض آسیب در مناطق پر آسیب، حمایت خود را در قالب فعالیت­‌های حمایتی و آموزشی به انجام رسانیده است. به رسمیت شناختن هویت انسانی کودکان و خدمات­ رسانی بدون تبعیض اساس کار انجمن حمایت از کودکان کار است.

حمایت از حقوق کودکان به­ ویژه کودکان محروم و کودکانی که در معرض آسیب­‌های ناشی از بحران‌­ها و نابسامانی­‌های اجتماعی و حوادث طبیعی هستند، وظیفه­‌ای انسانی-اجتماعی بوده که بر عهده­‌ی یکایک افراد، سازمان­‌ها و نهادهاست. بی­‌تردید بدون توجه کافی به حقوق کودکان و سرمایه­‌گذاری و برنامه­‌ریزی در امر آموزشش، بهداشت و ارتقای سطح زندگی آنان امیدی برای دستیابی به دنیای بهتر وجود ندارد.

منظور از کار کودک درگیر کردن ایشان در فعالیت­‌های اقتصادی است که مانع تحصیل، آموزش و برخورداری آنان از امکانات اولیه­‌ی رشد فردی و اجتماعی­شان می‌­شود و با آسیب و بهره­‌کشی همراه است. بنابراین شرکت کودکان در فعالیت­‌هایی که به منظور کسب مهارت، نگرش و تجربه است و بر سلامت و رشد شخصیتی و تحصیل آنان تاثیر منفی نمی‌­گذارد، کار کودک تلقی نمی­‌شود.

در حال حاضر انجمن حمایت از کودکان کار چهار مرکز در شهر تهران و یک مرکز در شهر بم دارد و 1414 کودک را تحت حمایت خود دارد.

چشم انداز
  • دنیایی که در آن همه ی کودکان از حق آموزش، پرورش، حمایت و سلامت برخوردار باشند.
بیانیه ماموریت
  • تلاش برای محو کار کودک با حمایت موثر از کودکان کار و در معرض آسیب و فعالیت های ترویجی

حمایت از کودکان جز با به رسمیت شناختن هویت انسانی آنان میسر نیست.

برای بازدید از مراکز انجمن و یا کسب اطلاعات بیشتر با واحد روابط عمومی انجمن تماس بگیرید.


    دفتر روابط عمومی:
  • تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد)، کوچه ی سوم، پلاک 17، واحد 2
  • 021-88482403
  • 021-88105127
  • pr@apcl.org.ir
نظرات