Loading...
به فروشگاه اینترنتی کودکانه حامی انجمن حمایت از کودکان کار خوش آمدید
مهمان! - ورود / ثبت نام

درباره ما

بازدید: 108

یکی از معضلات جوامع بشری، آسیب به گروه بزرگی از انسانهایی است که در سنین کودکی که باید به آموزش و بازی مشغول باشند، به کار مشغول هستند و غالبا کارهای سیاه و نامناسب.

برای کمک به کاهش این آسیبها؛ مرکز کار ایران با ایجاد این فروشگاه اینترنتی و اهدا سود آن به کودکان، قصد کاهش آسیبها به این گروه از هموطنان را دارد. 

حمایت از حقوق کودکان به­ ویژه کودکان محروم و کودکانی که در معرض آسیب­‌های ناشی از بحران‌­ها و نابسامانی­‌های اجتماعی و حوادث طبیعی هستند، وظیفه­‌ای انسانی-اجتماعی بوده که بر عهده­‌ی یکایک افراد، سازمان­‌ها و نهادهاست. بی­‌تردید بدون توجه کافی به حقوق کودکان و سرمایه­‌گذاری و برنامه­‌ریزی در امر آموزشش، بهداشت و ارتقای سطح زندگی آنان امیدی برای دستیابی به دنیای بهتر وجود ندارد.

منظور از کار کودک درگیر کردن ایشان در فعالیت­‌های اقتصادی است که مانع تحصیل، آموزش و برخورداری آنان از امکانات اولیه­‌ی رشد فردی و اجتماعی­شان می‌­شود و با آسیب و بهره­‌کشی همراه است. بنابراین شرکت کودکان در فعالیت­‌هایی که به منظور کسب مهارت، نگرش و تجربه است و بر سلامت و رشد شخصیتی و تحصیل آنان تاثیر منفی نمی‌­گذارد، کار کودک تلقی نمی­‌شود.

کلیه درامدهای سایت هر ماهه ب هصورت شفاف و روشن در سایت اعلام می شود و اسناد اهداء درآمد حاصله نیز منتشر شده و از مراجع ذیصلاح برای نظارت بر این امر دعوت خواهد شد.

نظرات